Кремований мед? Що це?

Кремований мед? Що це?

Що це таке та як його роблять?

Не всі поціновувачі меду почуваються однаково, коли бачать у своєму холодильнику чи столі баночку кристалізованого меду.Його незручно намазувати на хліб і можна додавати тільки в теплий чай, який може розтопити згущений мед. Оскільки процес кристалізації меду значно звузив його комерційне застосування, користувачі все частіше звертаються до збитого меду, оскільки він:

  1. має пастоподібну консистенцію та текстуру для легкого намазування та додавання до випічки
  2. не змінює своїх фізичних властивостей з часом
  3. так само корисний, як і звичайний мед (рідкий або твердий)

Технологія виробництва

Як роблять кремований мед? Це збитий мед впродовж тривалого часу. Приготувати крем-мед складно, тому що це займає дуже багато часу: його потрібно змішувати міксером (звичайним або промисловим) десятки годин. на нашому виробництві ми взбиваемо мед 10 діб при дотриманні спеціальної температури та швидкості обетів міксера.

Хоча медовий крем можна приготувати в домашніх умовах, не всі споживачі готові збивати його так довго. Однак після 2-5 годин збивання меду у домашніх умовах він такий самий, як і наш, з тією лише різницею, що консистенція та колір зникають протягом 5-7 днів. Щоб цього не сталося, загальний час збивання меду має становити 20-50 годин.

Тому ми отримуємо продукт з кремоподібною консистенцією, насичену повітрям, який легко намазується на хліб, додається до випічки та не змінює своїх властивостей протягом нескінченно тривалого (ідеального) терміну зберігання. Крім того, він не кристалізується знову, що є його великою перевагою.

При збиванні мед не додається ніяких добавок, щоб зберегти його оригінальний смак і аромат. Але в умовах домашнього виробництва в багатьох рецептах часто присутні різні добавки: кориця, цедра, лимонна кислота, шоколад, горіхи, ягоди...

Переваги та недоліки крем-меду

Переваги крем-меду:

  1. Кремоподібна консистенція дозволяє намазувати цей продукт на тости, хліб, фрукти, млинці, додавати в чай ​​і солодощі, не переживаючи, що мед може затвердіти або спливти
  2. Надає таку ж благотворну дію на організм, як і мед (підвищує імунітет, є хорошим антидепресантом, усуває різні проблеми зі здоров'ям)
  3. Приємний і незвичайний зовнішній вигляд - білий, пухкий
  4. Його можна приготувати з різними добавками, які змінюють смак і надають додаткові переваги, наприклад горіхами чи маточним молочком

Пояснюємо, в чому недоліки крем-меду:

  1. через технологію виготовлення кремованого меду - зробити таку медову пасту в домашніх умовах практично неможливо, оскільки вона довго зберігає таку консистенцію, тому любителям таких продуктів доводиться купувати делікатес у магазинах
  2. менша питома вага, ніж у оригінального меду
  3. помітно вища ціна
  4. Недобросовісні виробники можуть змішувати з таким медом будь-яку сировину: незрілий або торішній мед, мед низької якості, різні сорти меду, пергу, цукор, перегрітий при неправильній температурі мед, патоку, дешеві сорти і добавки, яких там не повинно бути. Візуальний ефект однаковий, але відрізнити їх неможливо.